Leczenie grypy i przeziębienia

Zabawy z chorym dzieckiem. 9 super pomysłów!

Maluch z grypą lub przeziębieniem to przykra sytuacja dla każdego rodzica, ale na szczęście dysponujemy sposobami na to, jak poprawić humor choremu dziecku. Oto 9 pomysłów pomagających rozweselić małego pacjenta.

Sposoby na złagodzenie objawów grypy lub przeziębienia

Te trzy sposoby pomogą dziecku przetrwać przeziębienie i jego objawy oraz nudę:

  1. Kąpiel. Gorączkujące dziecko często czuje się lepiej po chłodnej kąpieli, a zatem dobrym rozwiązaniem będzie kąpiel w towarzystwie zabawek.
  2. Chory miś potrzebuje opieki. Najlepszym lekarstwem na przeziębienie w przypadku dziecka jest odpoczynek. Spraw, by dodatkowy sen był dla dziecka atrakcyjny. Udawaj, że ulubiona przytulanka Twojego dziecka też jest chora i potrzebuje opieki oraz snu i pozwól, by zabrało ją ze sobą do łóżka.
  3. Zorganizuj camping. Odpoczynek jest bardziej kuszący, gdy odbywa się w specjalnym miejscu. Ustaw w salonie namiot lub zbuduj twierdzę rozpościerając koc na stole, dorzuć kilka poduszek i koc dla wygody dziecka. Śpiwór i lampka również pomogą sprawić, by miejsce było ciekawe i przyjazne dla dziecka.

Projekt “Dobre samopoczucie”

Odwróć uwagę dziecka od złego samopoczucia przy pomocy tych trzech prostych zabaw:

  1. Zestaw dla małego pacjenta. Udekoruj plastikowy pojemnik naklejkami, następnie umieść w nim książeczki, ołówki, kolorowanki itp. Pokrywka może służyć za podstawkę. Co w tym szczególnego? Ten zestaw wchodzi do użytku tylko wtedy, gdy dziecko jest chore.
  2. Listonosz. Pamiętasz o tym, że ulubiona przytulanka też jest chora? Przygotuj kolorową kartkę z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia dla swojego dziecka, a w tym czasie niech ono przygotuje podobną dla chorej maskotki. Teraz zamień się w listonosza i doręcz kartki chorym adresatom.
  3. Przedstawienie. Zróbcie razem kolorowe, uśmiechnięte pacynki z papierowych toreb lub skarpetek, następnie przygotuj przedstawienie. Dziecko potrzebuje czegoś, co doda mu energii? Wymyśl historyjkę o pluszaku, który jest chory i szybko wraca do zdrowia, bo otrzymał kartkę z życzeniami od przyjaciela.

Gry

Śmiech leczy. Mamy dla Ciebie trzy sposoby na to, by uśmiech zagościł na twarzy Twojego dziecka:

  1. Zagrajcie w “Rób, co Szymon każe”. Pozwól dziecku, by kazało Ci wykonywać śmieszne rozkazy co godzinę przez 5 minut (np. „chodź jak kaczka”, “skacz na jednej nodze”, “chrząkaj jak świnka” itp.).
  2. Puzzle. Zrób puzzle. Poproś dziecko, by wybrało zdjęcie i jeśli możesz wydrukuj je. Następnie przyklej je do kartonu i wytnij puzzle. Zadaniem dziecka będzie ułożyć układankę.
  3. Zagrajcie w karty. Kup karty do gry dla dzieci np. „Czarny Pioruś”. W łóżku wygodniej gra się w karty, niż w gry planszowe. Nie masz kart? Wykorzystaj domowy album ze zdjęciami i zagrajcie w grę “Memory”.